“Azt mondják, addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Én tovább akarok!”

© Illusztráció: HBN-archív
Hajdú-Bihar – A megyei másodosztály északi csoportjának vasárnapi játéknapján idegenben győzött a Vámospércs és a DASE, míg hazai környezetben gyűjtötte be a három pontot a Fülöp és a Nyírmártonfalva.

Nyírábrányi KSE–Vámospércs Bocskai SE 0–3 (0-2)

70 néző. Vezette: Király A. (Valu T., Kiss P.)

Nyírábrány: Fekete S. – Juhos Gy., Tóth Cs., Megyesán P., Küzmös A., Mezei M. (Bencze Zs.), Rátonyi Zs., László R., Szabó B., Fenyvesi P. (Tóth Cs.), Maczó A. Edző: Tóth Csaba.

Vámospércs: Kolompár J. – Balogh S., Kovács Gy. (Vincze V.) Zsupos J., Tóth G., Nánási D., Pólyik D. (Kiss T.), Halász S. (Szabó B.), Kolompár R., Károlyi A., Kolompár K. Edző: Oláh Sándor.

Gól: Kolompár K.(2), Károlyi A. Jók: Egész csapat, illetve Kolompár K. Ifi: 0-2.

Tóth Csaba: – Az eddigi mérkőzésekhez hasonlóan ismét rúgtunk két kapufát, gólt viszont egyet sem. Megérdemelten nyert a helyzeteit jobban kihasználó vendég csapat.

Oláh Sándor: – A három ponton kívül minden más siralmas volt.

Nyíracsád Petőfi SE–DASE 2–7 (2-2)

100 néző. Vezette: Percze Zs. (Puskás Z., Kovács Z.)

Nyíracsád: Milák A. (Vonház D.) – Horváth J., Tóth Á., Árvai Sz., Dobrai G., Gugg K., Balogh T., Tóth T., Kovács M., Keczán K. (Bilda J.), Lakatos L. Edző: Balogh Tivadar.

DASE: Dobó L. – Lengyel I., Rácz N., Szvára I. (Gajda A.), Csiszár I., Büdi B., Dér I., Varga V. (Kovács M.), Fodor J. (Bölönyi T.), Molnár B. (Lázár R.), Takács I. (Dobos Á.) Edző: Pöszmet Tibor.

Gól: Balogh T., Tóth T., illetve Takács I.(3), Fodor J.(2), Dér I., Csiszár I. Jók: Balogh T., illetve az első félidőben senki, a másodikban mindenki Ifi: 1-9.

Balogh Tivadar: – Az első félidőben meccsben voltunk az ellenféllel, a második félidőre viszont elfáradtunk. Az eredmény nem türközi a játékot. Gratulálok a bajnokcsapatnak.

Pöszmet Tibor: – Az első félidőben a tudásunkból nem sokat mutattunk meg, a második játékrészre azonban sikerült rendezni a sorokat, és a győzelmünkhöz nem férhetett kétség. Kovács Miklós klasszisát mutatja, hogy még Csiszár Imre jobb lábával is gólt tudott rúgatni.

Pentafrost Nyírmártonfalva SE–Hajdúhadházi FK 3–2 (1-0)

200 néző. Vezette: Nagy L. (Pósa Zs., Nagy T.)

Nyírmártonfalva: Káplár F. – Jónizs A., Konyári S., Polgár G., Szemán T. (Szemán B.), Havrilla I. (Tóth T.), Kiss G., Kolompár J., Szemán N., Szakály P. (Szemán B.), Balogh D. Edző: Konyári Sándor.

Hajdúhadház: Tóth I. – Rostás A., Veres S., Lakatos L., Szabó I. (Virág B.), Hadházi D., Kovács G. (Dancsi J.), Halder P., Offra T., Hortó V., Imre E. Edző: Pintér István.

Gól: Kiss G.(2), Konyári S., illetve Dancsi J., Offra T. Jók: Balogh D., Szemán N., Kiss G. (a mezőny legjobbja), illetve az egész csapat. Ifi: 0-0.

Konyári Sándor: – A szezon eddigi legjobb meccsét játszottuk. Mind a két csapat felvállalta a látványos támadójátékot. Nagyon erős együttes ellen sikerült itthon tartanunk mind a három pontot. Csak a két kapott gól miatt van egy kis hiányérzetem. Azt mondják, addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Én tovább akarok. További sok sikert kívánok Hajdúhadháznak.

Pintér István: – A labdarúgás törvényszerűsége most is beigazolódott.

Csontos Ferenc SE Fülöp–Józsa SE 3–2 (1-0)

100 néző. Vezette: Szűcs L. (Kovács A., Szabó F.)

Fülöp: Popovics D. – Sályi M., Klenik Gy., Sándor L., Papp V., Szabó G., Veres R., Vecsei J. (Fark I.), Hortobágyi R. Edző: Hortobágyi Róbert.

Józsa: Szász B. – Ale M., Szilágyi I., Bazsó O., Novák Á. (Ilocki Á.), Pál P., Kocsis A. (Jóvér J.), Zombor S. (Bucskó I.), Szász E. (Szabó M.), Rostás A., Papp R. Edző: Szabó László.

Gól: Sályi M., Sándor R., Hortobágyi R., illetve Bazsó O., Rostás A. Jók: Egész csapat, illetve senki. Kiállítva: Sályi M., illetve Papp R. Ifi: 0-4.

Hortobágyi Róbert: – Egy küzdelmes meccsen sikerült fölé kerekedni az ellenfélnek. Gratulálok a játékosaimnak a kitartáshoz. Remélem, át tudjuk menteni a tüzet a jövő hétvégi fordulóra is.

Szabó László: – Egy jó vidéki meccsen, aki jobban akarta a győzelmet, megszerezte a három pontot. A héten egy pozitív élményben volt részem: amit tíz éve mondok, azt a Storck kapitány a nyilvánosságra hozta, és remélem most már jobban odafigyelnek az utánpótlás képzésre, mert eddig teljesen rossz irányba mentünk.