Az utolsó harmadban döntötte el a tavalyi floorball-bajnok

© Fotó: Magánarchívum
Debrecen – Fordulatos, izgalmakban gazdag mérkőzést játszottak a hétvégén a DEAC floorballosai: az előző szezon bajnokát, a komáromi SZPK csapatát látták vendégül a debreceniek.

Mindkét csapat eddig győztesen vette az akadályokat, amely csak tovább fokozta a találkozó rangját.

A debreceniek nem is illetődtek meg a feladattól: az első játékrész végén megszerezték a vezetést a hazaiak. A folytatásban is magas színvonalú mérkőzést láthatott a publikum, no meg a komáromiak egyenlítő gólját. Bár nem esett sok gól, folyamatosan dolgoztak a csapatok, amelynek köszönhetően egy percig sem unatkoztak a nézők. A második harmad utolsó pillanataiban ismét debreceni gólnak örülhettünk, vagyis elérhetőnek tűnt a címvédő legyőzése. Az utolsó 20 percben a harmadik debreceni gól is megszülethetett volna, de sajnos a helyzeteket, valamint a megítélt büntetőt sem sikerült értékesíteni. A komáromiak is igyekeztek az egyenlítésért, amely másfél perccel a lefújás előtt sikerült is nekik. A végjátékos is jobban bírták idegekkel a vendégek: előbb emberelőnybe kerültek, melyet 40 másodperccel a hármas sípszó előtt sikerült kihasználniuk.

Érdekes, fordulatos mérkőzést láthatott a debreceni közönség, amely így is megtapsolta a csapat teljesítményét.

Debreceni EAC – SZPK Komárom 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Debrecen, Mechwart-csarnok, 60 néző

Vezette: Sashalmi Sándor, Szobonya Kornél

A DEAC pontszerzői: Duró Norbert (1+0), Mokrai Ádám (1+0), Fábián Dániel (0+1), Lánczi András (0-1)