Az újonc váciak megint kibabráltak az Újvárossal

© Fotó: Derencsényi István, archív
Balmazújváros – A Váci KSE otthonába látogatott a Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK vasárnap este a férfi kézilabda NB I. 14. fordulójában.

Bár Füzesi Ferenc alakulata nagyon szeretett volna visszavágni a Vácnak a nyitókörben elszenvedett vereségért, ez nem sikerült, a hazaiak végig uralva a meccset 34–30-ra nyertek.

A találkozó eleje még szorosan alakult, a 10. percben egy góllal vezettek a házigazdák, 4–3. Aztán fokozatosan kezdtek meglépni a Pest megyeiek, a 20. minutumban már 9–6 állt az eredményjelzőn. Az előny tovább hízott az első félidő végére, megnyugtató, 16–9-es előnynél mehettek pihenni a váciak.

Megnyomták a második játékrész elejét a felek, főként az újvárosiak tették oda magukat, tíz perc alatt nyolc találatot jegyeztek a hajdú-bihariak, akik egyre csökkentették hátrányukat. Nagyon elkapta a fonalat a Füzesi-gárda, és ezzel nem tudtak mit tenni a hazaiak, 26–25-ös állásnál fordultak rá az utolsó tíz minutumra a csapatok. A hajrá azonban nem igazán sikerült jól a Balmazújváros számára, mely négy góllal, 34–30-ra alulmaradt.

VÁCI KSE–KÖNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS 34–30 (16–9)

Vác, 250 néző. V: Hargitai, Markó

VÁC: Tóth M. – Vasic 3, Asztrasapkin 3 (1), LENDVAY 6, TYISKOV 4, D. PAVLOVICS 5 (4), Császár F. 2. Cs: Vitáris (kapus), Vucsicsevics 3, Pál 3, Bartók 4, Fekete D., Terenyi, Kökény 1. Edző: Zsiga Gyula

BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda, Morva 1, Simovics 2, Balázs 1, HANTÁK 10 (1), Kekezovics. Cs: Pajkó (kapus), Oláh 2, Lazics, Tomics 2, VRANAC 7, Temesvári 2, Korsós 1, István 2. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–3. 18. p.: 9–5. 24. p.: 14–6. 33. p.: 19–11. 42. p.: 21–20. 48. p.: 26–21. 57. p.: 30–29

Kiállítások: 2, ill. 8 perc

Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1