2013.12.09. 11:29

Hazai győzelem a 17. (Eötvös) Mikulás Kupán

Debrecen - December 8-án (vasárnap) rendezték tizenhetedik alkalommal az Eötvös Kupa „kistestvérét”, a Mikulás Kupát, a tavalyi évhez hasonlóan a Debreceni Bolyai János Általános Iskolában. Minden mérkőzés két játszmáig tartott, 1:1-es játszmaaránynál a pontkülönbség döntötte el a győztes kilétét.

A 2002-es vagy fiatalabb születésű játékosok versenyén a legjobb négy közé viszonylag simán jutott a hajdúszoboszlói Dominó DSE és a házigazdák együttese valamint a szerbiai Miroslav Antic Általános Iskola két csapata.

Az „A” csoport győztese és a „B” csoport második helyezettje – a két palicsi együttes – versengéséből, az „A” együttes jutott a döntőbe, míg a Dominó DSE – Eötvös DSE megyei rangadón a házigazdák győztek minimális különbséggel 1:1 (49:44).

Mire a helyosztókra került a sor, az egyik térfélen játszó játékosokat a napsütés jelentősen zavarta, talán ez is oka lehetett annak, hogy felváltva szerezték a szett-győzelmeket a csapatok.

Az érmekért is hatalmas küzdelem folyt, a bronzmérkőzést a vajdaságiak „B” együttese mindössze egy ponttal nyerte a szoboszlói gárda ellen: 1:1 (50:49).

A döntő első játszmájában az Eötvös DSE nagy előnyre tett szert (25:15), de a második szettben a rendkívül mozgékony délvidékiek megmutattak, hogy ők is nagyon szeretnének nyerni. Végül a Debreceni Bolyai János Általános Iskola és a Hunyadi János Általános Iskola Eötvös DSE-ben röplabdázó játékosai 1:1 (43:40) arányban megnyerték a döntőt, így 2009 után ismét magyarországi együttes vehette át dr. Kiss Sándor önkormányzati képviselőtől és Hanuska Gergelytől, a Magyar Röplabda Szövetség munkatársától a kupát.

A támogatók jóvoltából minden játékos ajándékcsomagot vehetett át. A szervezők remélik, hogy céljait elérte a verseny, sikerült a sportág megszerettetése, a röplabda tömegbázisának emelése, a röplabdázás játékelemeinek versenyszerű kipróbálása és az ifjú tehetségek élményszerzése is.