Az ország legkiválóbb lánglovagjai

A hajdú-bihariak nagyszerű csapatának versenyzői
A hajdú-bihariak nagyszerű csapatának versenyzői - © Fotó: katasztrófavédelem
Debrecen – Összesítésben is a legjobbak között a szakembereink.

Jól szerepeltek a Hajdú-Bihar megyei hivatásos tűzoltók a XIV. Széchenyi Ödön Országos tűzoltó­sport-versenyen.

A háromnapos rendezvényen az ország hivatásos tűzoltói mérték össze erejüket és ügyességüket horoglétramászásban, 100 méteres akadályfutásban, 4-szer 100 méteres váltóban és kismotorfecskendő-szerelésben.

A megye tűzoltói egyéniben és csapatban is az élmezőnyben végeztek. A csapat kismotorfecskendő-szerelésben 2., míg horoglétramászásban 5. lett. A csapat két tagja a horoglétra nagy mestere évek óta.

Harsányi Gergő főtörzsőrmester a 2. helyen végzett, míg Kupás Gergő zászlós (aki országos csúcstartó is) immár ötödik alkalommal vehette át az aranyérmet. A két debreceni hivatásos tűzoltó az összesítésben is a dobogón végzett. Az országos bajnoki érmet Kupás Gergő kapta, a 3. legeredményesebb tűzoltó pedig Harsányi Gergő lett.