“Az operában nem léphettünk volna fel, de egy jó házibuliban jól szólt volna”

© Fotó: Derencsényi István, archív
Hajdú-Bihar – A megyei másodosztály északi csoportjának szombati mérkőzésein nyert a Polgár, az Egyek, a Tiszacsege és a Vámospércs, míg ikszelt a Létavértes és a Józsa.

Álmosdi Hajdú SE–Polgári VSE 2–7 (1-5)

100 néző. Vezette: Pallai Zs. (Gáti Cs., Németh M.)

Álmosd: – Edző: Mezei Sándor.

Polgár: Bodolai B. – Reszegi T. (Szajevics P.), Bene K., Tóth K., Szitai Z., Áfra T., Reszegi L., Molnár D., Csorba T., Czimer J. (Tóth M.), Polonkai L. Edző: Varga Gábor.

Gól: Polonkai L.(2), csorba T.(2), Czimer J., Áfra T., Tóth K. Jók: Tóth K., Polonkai L., Czimer J. Ifi: 2-8.

Mezei Sándor: – Később nyilatkozik.

Varga Gábor: – Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk a lelkes hazai csapat ellen. A második félidőt félvállról vettük, csak a pálya talaja volt az ellenfelünk. Gratulálok a csapatomnak, hogy sérülésmentesen lehoztuk ezt a mérkőzést. Az ellenfélnek további sok sikert kívánok.

Egyeki SBSE–Görbeházi K.S.E. 3–1 (0-1)

150 néző. Vezette: Prezenszki M. (Zámbó T., Szojka P.)

Egyek: Domonkos B. – Kiss J., Farkas L., Len Á. (Kovács R.), Illés J., Zsólyomi D., Farkas Z. (Kiss F.), Puruczki J. (Szabó Cs.), Len Sz., Bóta N. (Papp R.), Farkas A. (Kiss A.) Edző: Farkas Zoltán.

Görbeháza: Szilágyi K. – Siket Gy., Ronkovics T., Ilyés Z., Pók D., Kiss S., Fábián Sz., Hajdu R., Tóth P., Nyakas R., Tóth A. (Nagy T.) Edző: Szolnoki Attila.

Gól: Len Á., Farkas L., Kiss A., illetve . Kiállítva: Illés J. Jók: Az egész csapat (a mezőny legjobbja Farkas L.), illetve Nyakas R., Pók D., Siket Gy. Ifi: 7-4.

Farkas Zoltán: – Az első félidő közepétől tíz emberrel játszva is teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Azt gondolom, egyértelműen a jobb csapat nyert ma. A szenzációs közönségünk nélkül nem érhettük volna el ezt a sikert. Tizenegy.

Szolnoki Attila: – Az első félidőben jól játszottunk, mindenki betartotta azt, amit kértem. Sajnos a második játékrészben szétesett a játékunk, és a jó szériát produkáló hazai csapat, a helyzetei jól kihasználva eldöntötte a meccs sorsát. Sajnálom, mert részünkről több volt ebben a mérkőzésben. Ettől függetlenül gratulálok játékosaimnak a küzdeni akarásukért.

Vámospércs Bocskai SE–Csontos Ferenc SE Fülöp 5–2 (2-0)

40 néző. Vezette: Eszterhai B. (Péterfi D., Buczkó B.)

Vámospércs: Kolompár J. – Zsupos J. (Szabó B.), Kovács Gy., Nagy I., Kolompár R., Nánási D. (Pólyik D.), Kiss I., Garai G. (Vietorisz J.), Tóth G. (Balogh S.), Károlyi A. (Könnyű R.), Kiss T. (Kolompár K.) Edző: Oláh Sándor.

Fülöp: Popovics D. – Sályi M., Klenik Gy., Gordán Z., Vecsei J., Mezővári P. (Szanyi Zs.), Sándor R., Veres R., Halász A., Fark I., Hortobágyi R. Edző: Hortobágyi Róbert.

Gól: Kiss T.(3), Károlyi A., Kolompár K., illetve Hortobágyi R.(2). Jók: Kovács Gy., Tóth G., illetve senki Ifi: 5-0.

Oláh Sándor: – A nyári hőségben, a második félidőt elkönnyelműsködve, magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot.

Hortobágyi Róbert: – Később nyilatkozik.

Józsa SE–Ebesi S.B.K.E. 0–0

50 néző. Vezette: Gyarmati I. (Kohn D., Árva A.)

Józsa: Szász B. – Juhász B., Szilágyi I., Komáromi I., Novák Á. (Bucskó I.), Szász E., Kocsis A., Kalina L., Papp R. (Ilocki Á.), Zombor S. (Pál P.), Szabó M. (Kiss Gy.) Edző: Szabó László.

Ebes: Német J. – Bőde Z., Szabó J., Nagy R., Andirkó I., Simon N., Antal A., Nagy P., Kovács T., Mészáros T., Kiss L. Edző: Nagy Sándor. Jók: Juhász B., Szilágyi I., Komáromi I., illetve Szabó J., Andirkó I. Ifi: 0-5.

Szabó László: – Az első félidőben, ha értékesíteni tudtuk volna a helyzeteinket, eldönthettük volna a meccset. Így viszont az utolsó percekben az ellenfél is megnyerhette volna a találkozót. Gratulálok mind a két csapatnak, hogy ebben a nagy melegben is egy jó iramú mérkőzést játszottak.

Nagy Sándor: –Nagy meleg, pocsék játék, igazságok döntetlen.

Le Petit DSC–Létavértes SC ’97 3–3 (2-2)

50 néző. Vezette: Nagy B. (Bodnár T., Jóni T.)

DSC: Nagy B. – Pocsai G., Ungvári M. (Perger A.), Csurgó Á. (Dobrán Cs.), Molnár B., Gombos Á., Marosvölgyi T., Kiss R. (Kállai B.), Tamás A., Kovács K. (Orosz P.), Fehér J. Edző: Nagy Róbert.

Létavértes: Fekete S. – Bárány P., Papp Z., Máté F., Somlyai L., Papp S., Mázló D., Madarász A. (Varga Gy.), Horváth Cs., Kontor G., Bora Z. (Boros G.) Edző: Kontor Gábor.

Gól: Gombos Á.(2), Kiss R., illetve Kontor G.(2), Bora Z. Jók: Mindenki (a mezőny legjobbjai Nagy B., Gombos Á.), illetve senki. Ifi: 2-1.

Nagy Róbert: – Ha nem tudsz szépen énekelni, énekelj hangosan. Az operában nem léphettünk volna fel, de egy jó házibuliban jól szólt volna. Az elmúlt hetek eredményeihez képest ez az eredmény egy győzelemmel ér most fel nekünk. További sok sikert kívánok a vendégcsapatnak, és köszönjük a nagyon korrekt játékvezetést. Ifi csapatomnak üzenem, már csak két meccs, Srácok!

Kontor Gábor: – A szezon leggyengébb játékával, számtalan ziccert kihagyva, idegenbe szereztünk egy pontot.

Tiszacsegei VSE–Pentafrost Nyírmártonfalva SE 1–0 (0-0)

150 néző. Vezette: Kertész F. (Katona D., Áncsán Gy.)

Tiszacsege: Baranyi Cs. – Rézmüves G., Nagy Á., Zsiga R., Borisz Sz. (Rácz L.), Monoki A., Fülöp V., Balogh R, Ládi L. (Fülöp D.), Simon Z., Bay B. Edző: Lévai Albert.

Nyírmártonfalva: Kozma N. – Rózsa N., Konyári S., Jónizs A., Szemán T., Havrilla I. (Tóth T.), Szemán B. (Haga T.), Kiss G., Szemán N., Balogh D., Kelemen J. Edző: Konyári Sándor.

Gól: Ládi L. Jók: Az egész csapat (kiemelve Ládi L., Bay B.), illetve Kozma N., Rózsa N. Ifi: 1-0.

Lévai Albert: – Nehezen indult a mérkőzés, végül egy küzdelmes 1-0 lett belőle. Gratulálok a csapatnak, így tovább. További sok siket kívánok a Nyírmártonfalvának. Gratulálok az ifi csapatnak is az ezüstéremhez.

Konyári Sándor: – Az első félidőben mi voltunk főszerepben. Gólokkal kellett volna a szünetre vonulni. A második játékrész kész katasztrófa volt, főszerepben a játékvezetővel. Akartuk-akartuk, de ez nagyon kevésnek bizonyult. A támadó harmadban megint csődöt mondtunk. Rúgott gól nélkül nem lehet meccset nyerni. Kevés a tehetség, kevés, hogy jó játékos vagy, ha a pályán ezt nem bizonyítjuk. Gratulálok a Tiszacsegének.