2014.08.01. 17:52

Uszonyosúszó Eb - Kosina Gergőnek világcsúcson belüli idő is kevés volt a dobogóhoz

Budapest, 2014. augusztus 1., péntek (MTI) - Kosina Gergő az addigi világcsúcson belüli idővel ért célba a 100 méteres uszonyos gyorsúszás fináléjában, mégis leszorult a dobogóról a Lignanóban zajló uszonyosúszó Európa-bajnokságon.

A magyar versenyző a nem olimpiai sportágak sajtószolgálatától kapott pénteki tájékoztatás szerint negyedik lett 42,68 másodperces országos csúccsal.

A délelőtti előfutamokból Kanyó Dénes a 800 méteres felszíni kategóriában a hatodik helyen jutott a döntőbe.

Az előző napon Senánszky Petra aranyérmet szerzett 200 méter gyorson, Varga Krisztina második lett.

Az 1500 méteres felszíni számban Kanyó Dénes új országos csúccsal (12:28.94 perc) a negyedik, Kosara Géza a hatodik helyen zárt.

- MTI -

Debrecen – Éppen hogy lecsúszott a dobogóról 100 méteren a Debreceni Búvárklub versenyzője.