Az idei első forduló – az Oxigén Kupa IX/4. versenye

Debrecen – Az Oxigén Kupa negyedik, idei első fordulója pályacsúcsokat hozott, először is a pályán most volt a leghidegebb az OK történetében, -14-ről indult és -2-ig ment fel. 354 befutó volt, a legkisebbeknek jutott a leghidegebb, ők -12 fokban futottak, a 10 km-es nyílt kategória már -2 fokban ért célba.

Gyönyörű, napfényes idő volt és nagyon jó hangulat a futók és a segítők, önkéntesek körében egyaránt.
A másik csúcs pedig az, hogy a 10 km-es női pályacsúcsot egy angol hegyi futó tartja a mai naptól, valószínű, hogy elég sokáig! A tavalyi világbajnokságon második volt, valahogy ránk talált!

Ez a szombat a két héttel ezelőttre tervezett verseny tartalék napja volt, akkor a jeges, csúszós pálya miatt kellett halasztani, ónos eső is esett, ezzel szemben kiváló pálya és napfény volt, amit mindenki nagyra értékelt, csakúgy, mint a mézes forró teát.

Megtalálhatók vagyunk a rendezvény honlapján.