Az év legjobbjai – Szavaztak a sportszövetségek

Budapest, 2016. december 20., kedd (MTI) – A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 54 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül a férfiaknál kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter, aki 12. alkalommal érdemelte ki az elismerést, valamint a sportlövőknél a 11-szer díjazott Sidi Péter. A nőknél Lénárt Ágota a számszeríjászat field kategóriájában a 13. évben lett a legjobb.

A riói olimpián aranyérmesek közül az úszó Hosszú Katinka 6., a kajakos Kozák Danuta, 5., a párbajtőröző Szász Emese 5., míg a kardozó Szilágyi Áron 3. alkalommal bizonyult sportága legjobbjának.

Érdekesség, hogy a baseballosok között a Budapest Reds Sleepwalkers játékosa, a kanadai Samuel Siddall külföldiként bizonyult 2016-ban a legjobbnak.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Amerikaifutball:

Czirók Márton (Budapest Cowbells) 1.

Asztalitenisz:

Pattantyús Ádám (ZOOLeszecz Gwiazda Bydgoszcz) 3.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 5.

Autósport:

Michelisz Norbert (Honda) 3.
gokart: Kancsár Ferenc (Kecskeméti Motorsport Egyesület) 3.

Atlétika:

Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 1.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 3.

Baseball/Softball:

Samuel Siddall (Budapest Reds Sleepwalkers) 1.
Gergely Enikő (Budapest Reds Sleepwalkers) 2.

Birkózás:

szabadfogás:
Ligeti Dániel (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
kötöttfogás:
Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE) 2.
nők:
Sastin Marianna (Vasas SC) 9.

Bridzs:

Dumbovich Miklós (Kibic) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 3.

Búvárúszás:

uszonyosúszás:
Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 3.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 4.
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvár Klub) 12.
Hatházi Katalin (Amphora Búvár Klub) 3.

Cselgáncs:

Ungvári Miklós (Ceglédi VSE) 6.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 6.

Curling:

Kiss Zsolt (Vasas SC) 5.
Palancsa Dorottya (UTE) 5.

Erőemelés:

erőemelés:
Paczuk Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.
fekvenyomás:
Csüllög Béla (Marvel Team SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.

Evezés:

Simon Béla, Juhász Adrián (mindkettő Szolnoki Tisza Evezős Egylet) 2.
Bertus Kitti (Csongrádi Vízügyi Sportegyesület), Horváth Kitti (Ferencvárosi Evezős Club) 1.

Fallabda:

A szövetség idén nem jelölt.

Footgolf:

Zsuppán Péter (Outsiders) 1.
Major Ilona (FTC Footgolf) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:

Iványi Tamás (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 3.

Hódeszka:

Csillag Dávid (Nopeus Team) 1.
Gyarmati Anna (Ride 3231) 4.

Íjászat:

Szedlár János (Keleti Turul ÍE) 2.
3D:
id. Bóka László (Celőke ÍE) 1.
terep:
Kakas István (Malév SE) 2.
pálya:
Banda Árpád (UTC ÍSE) 3.
történelmi:
Hegedűs Károly (Jász-Kun HÍE) 1.

Jet-ski:

Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 5.

Jégkorong:

Bartalis István (Schwenningen Wild Wings) 2.
Pintér Lili (Stocksunds IF) 1.
inline:
Fekecs Norbert (Marczi Skate) 1.

Kajak-kenu:

gyorsasági:
kajak:
Kopasz Bálint (Algyői Sportkör) 1.
Kozák Danuta (UTE) 5.
kenu:
Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 1.
maratoni:
kajak:
Csay Renáta (Graboplast Győr)
Boros Adrián (Tolna)
kenu:
Kövér Márton (Merkapt SE)

Karate:

Tadissi Yves Martial (UTE) 2.
Sterck Laura (MTK) 1.

Kerékpár:

országúti:
Pelikán János (Team AMPLATZ – BMC) 1.
Király Mónika (SC Michela Fanini Record Rox) 2.
pálya:
Borissza Johanna Kitti (BVSC-ZUGLÓ) 3.
Lovassy Krisztián (Differdange Losch/ BVSC-ZUGLÓ) 3.
terem:
Becsák Alexandra (Baj KSE) 1.
Schön Martin (Bokodi SE) 2.
kerékpárlabda: Árendás Tamás, Toma Vilmos (Baj KSE) 2.
hegyi:
Parti András (Waberer’s Areus MTB Team) 5.
Benkó Barbara (Pilis Cross Country Club) 4.
BMX cross:
Szoboszlai Patrik (Veszprémi Spartacus SE) 2.
downhill:
Muszula Balázs (LiMiT Racing Team) 1.
Vincze Erzsébet (2GP LiMiT Team) 1.
trial:
Hegedűs László (Veres Ördögök SE) idén 9x
cyclocross:
Búr Zsolt (Pavé Bike-Vialand) 1.
Orosz Anita (Trek SE) 1.
para:
Butu Arnold Csaba (pilóta: Garamszegi László – TuttoBici-HungaroFondo) 1.

Kézilabda:

A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox:

Mórádi Zsolt (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 2.
Szabó Dorina (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 1.

Kosárlabda:

Hanga Ádám (Baskonia Gasteiz Vitoria) 4.
Fegyverneky Zsófia (Uniqa Sopron) 4.
3×3 szakág:
Ivosev Tomiszlav (Naturtex-SZTE-Szedeák) 1.
Medgyessy Dóra (Ceglédi EKK) 1.

Korcsolya:

rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaolin Sándor (MTK) 2.
Jászapáti Petra (SZKE) 1.
gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (DSC) 3.
műkorcsolya:
Tóth Ivett (SKSE) 3.

Labdarúgás:

nagypálya:
A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi játékost.
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg, német) 5.
futsal:
Dróth Zoltán (Kairat Almati, kazah) 2.
Torma Lilla (Hajdúböszörményi TE) 1.
strandlabdarúgás:
Szentes-Bíró Tamás (DEAC) 1.

Lovassport:

ifj. Szabó Gábor (díjugrató, Timpex Cabale-Hargita) 1.

Motorcsónak:

Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 2.

Motorsport:

Zsigovits Norbert (Gotthard Racing SE) 1.
Molnár Alexandra (MAMI Team Fehér) 1.

Műugrás:

Kormos Villő (RLSE) 4.

Ökölvívás:

Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős) 3.
Szatmári Petra (MAA/VSC) 2.

Öttusa:

Kasza Róbert (KSI) 4.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 4.

Repülősport:

Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 1.

Ritmikus gimnasztika:

Kis Alexandra (MTK) 1.

Rögbi:

7-es:
Drabbant Dávid (Budapest Exiles RFC) 1.
Gyolcsos Mária (Fehérvár Rugby Club SE) 3.
15-ös:
Czakó Attila (Budapest Exiles RFC) 2.

Röplabda:

teremröplabda:
Dávid Zoltán (Fino Kaposvár) 1.
Szakmáry Gréta (Linamar-Békéscsabai RSE) 1.
strandröplabda:
Bagics Balázs, Tóth András (Kispest SE) 1.
Lakatos Enikő (UTE), Lutter Eszter (Gödöllői RC) 2.
ülőröplabda:
Makarovszki Sándor (Nyíregyházi Sportcentrum) 1.
Molnár Nikoletta (MTK) 1.

Sakk:

Almási Zoltán (Honvéd Auróra Sportegyesület) 8.
Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesület) 2.

Sí:

alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 2.
Miklós Edit (MTK) 5.
sífutás:
Kónya Ádám (Veszprémi SE) 3.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 6.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
síugrás:
Molnár Flórián (Kőszegi SE) 2.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 2.
szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 2.
Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 1.

Sportlövészet:

Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 11.
Major Veronika (KELK) 1.

Súlyemelés:

Nagy Péter (Szegedi EAC) 6.
Jung Beáta (BKV Előre) 1.

Számszeríjászat:

Match kategória:
Somogyi Péter (ZTE Sportlövő Klub) 1.
Jákó Miriam (Cél-tudat SE) 1.
Field kategória:
Mátrai István (BPLE) 2.
Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 13.

Szektorlabda:

szektorlabda szakág:
Fölöp Elemér (DÖKE Komló) 2.
12 érintéses szakág:
Puskás László (Debreceni EAC) 1.

Szörf:

Geiger Richárd (Magyar Szörf Akadémia) 2.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 5.

Tájfutás:

Weiler Virág (Tabáni Spartcus SKE) 1.
Baumholczer Máté (Pécsi Vasutas SKE) 1.
Trail-O szakág:
Miháczi Zoltán (Tipo TKE) 2.
tájkerékpár:
Fűzy Anna (Orvosegyetem SC) 8.

Teke:

Karsai László (Alabárdos-Szegedi TE) 2.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 5.

Tekvondó:

Patakfalvy Luca (MTK) 1.

Tenisz:

Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 4.
Babos Tímea (MTK) 5.

Tollaslabda:

Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 5.
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 3.

Torna:

szertorna:
Hidvégi Vid (KSI SE) 2.
Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 1.
aerobik:
Hegyi Dóra (Flex HD) 2.
Bali Dániel (PSN Zrt.) 3.

Triatlon:

ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 3.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 2.

Úszás:

Cseh László (Kőbánya SC) 9.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 6.

Versenytánc:

akrobatikus rock’n’roll:
Czanik László (RÓK And Roll Sportegyesület) 2.
Dobay Dóra (Musztáng Sportegyesület) 1.
versenytánc:
László Csaba (Szilver Táncsport Egyesület) 3.
Páli Viktória (Szilver Táncsport Egyesület) 3.

Vitorlázás:

Berecz Zsombor (MVM SE) 5.
Érdi Mária (Tihanyi Hajós Egylet) 4.

Vívás:

Szilágyi Áron (Vasas SC) 3.
Szász Emese (Vasas SC) 5.

Vízilabda:

Hárai Balázs (ZF-Eger) 2.
Keszthelyi Rita (UVSE) 5.

– MTI –



0Hozzászólás

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

Még 1000 karakter
További hírek a Sport kategóriából

Sporthírek






hirdetés