“Az elnök úr heroikus küzdelmet vívott az időjárással”

© Illusztráció: HBN-archív
Hajdú-Bihar – ​Az álmosdi csapatnak továbbra sem terem babér a megyei másodosztály északi csoportjában: a hetedik forduló szombati játéknapján ezúttal a tiszacsegeiek verték meg őket nagy fölénnyel.

Emellett a DSC sem tudta megszerezni idei első győzelmét, ahogyan a Józsa is beleszaladt az egyeki késbe. A Görbeháza és a Hajdúhadház pedig megosztozott a pontokon.

Tiszacsege-Álmosd 6-2 (1-1)

80 néző, vezette: Vasziliu T. (Erdélyi P., Tóth G.)

Tiszacsege: Juhász Á. – Rézmüves G., Monoki A., Jecs J., Borisz Sz. (Ládi L.), Simon Z., Nagy Á., Tóth A., Nagy L., Balogh R. (Zsiga R.), Kovács A. Edző: Lévai Albert.

Álmosd: Horváth J. – Molnár I., Kéki R., Horváth S., Török G., Nemes E., Ásztai I. (Paluska J.), Horváth L. (Virág R.), Szabó J., Balogh K., Ágoston A. Edző: Szabó Béla.

Gól: Tóth A. (2), Balogh R., Kovács A. (3). Jók: mindenki (Kovács A. a mezőny legjobbja). Ifi: 6-1.

Lévai Albert: – Nem is szüreti bál van Csegén, hanem Csege Napok. A mai mérkőzés előtt az elnök úr heroikus küzdelmet vívott az időjárással, játszhatóvá tette a pályát. Ezt három csapatom (U16, U19, felnőtt) is győzelemmel próbálta meghálálni. Reméljük, ez a továbbiakban is így lesz.

Szabó Béla: – A második félidő elején, 2-2-es állásnál szinte rémálom, ami történt: kiállítás, tizenegyes, és nagyjából tíz perc alatt három kapott gól.

Egyek-Józsa 4-1 (2-0)

50 néző, vezette: Nagy T. (Pósa Zs., Nagy L.)

Egyek: Domonkos B. (Kovács Z.) – Zsólyomi D., Farkas L., Balogh M. (Hajdu B.), Kiss S., Csala R., Farkas A. (Kiss F.), Farkas Z., Len Sz., Len Á. (Papp R.), Kiss A. (Nagy Sz.). Edző: Farkas Zoltán.

Józsa: Komáromi I. (Bucskó I.) – Jóvér J., Nyerges D., Ilocki Á. (Csapó R.), Bőr I., Pál P. (Kovács M.), Kocsis A., Zelizi I., Szabó M. (Ecsedi Cs.), Kiss Gy. (Hamza P.), Szász B. Edző: Szabó László.

Gól: Len Sz. (2), Len Á., Kiss S., illetve Zelizi I. Jók: Farkas L., Kiss S., Farkas Z., Csala R., Len Sz., illetve senki. Ifi: 0-5.

Farkas Zoltán: – A jó kezdés meghatározta a mérkőzés kimenetelét. Nagyon örülök, hogy végig fegyelmezetten és taktikusan futballoztunk. Sikerünk értékét növeli, hogy egy jó Józsát vertünk meg, meggyőző fölénnyel. Hiányérzet csak amiatt van bennem, hogy a kilencvenedik percben összehoztunk egy buta gólt. Talán ráléptünk a helyes ösvényre. Gratulálok a csapatnak!

Szabó László: – Az első és a második félidőben az ötödik perc környékén kaptunk két-két gólt, sajnos a helyzeteinkből viszont csak egyet tudtunk értékesíteni. A csapat nem nyújtott rossz teljesítményt, de ez a pár perc kihagyás megbosszulta magát.

Ebes II-Le Petit-DSC 2-1 (1-0)

30 néző, vezette: Dobi Zs. (Vadon T., Zámbó T.)

Ebes II: Kovács I. – Andirkó I., Antal A., Harsányi P., Csorvási J., Kiss N., Nagy P., Szabó J., Simon N., Kiss L., Kovács T. (Fodor S.). Edző: Nagy Sándor.

Le Petit-DSC: Nagy B. – Ungvári M., Gyulai R., Bai G., Molnár B., Jáger B., Orosz P. (Győrfi T.), Kiss R. (POcsai G.), Mikó Z., Répási J., Fehér J. Edző: Nagy Róbert.

Gól: Kiss L., Nagy P. Jók: Andirkó I., Simon N. Ifi: 5-0.

Nagy Sándor: – Nagyon sok gólhelyzet mellett javuló játékkal tartottuk itthon a három pontot.

Nagy Róbert: – Csak a szokásos, ismét magunkat vertük meg. Vannak napok, amikor annak ellenére is el kell indulnunk utunkon, hogy már a reggeli kávé illatával együtt érezzük a közelgő, baljós események átható szagát. Sajnos tovább tart negatív szériánk, de kitartásunk töretlen, bízunk a jobban. Már olyan mélyre ástuk magunkat, hogy lassan Pápua Új-Guineában vagyunk. Gratulálok az ificsapatomnak a magabiztos, megérdemelt győzelemhez!

Görbeháza-Hajdúhadház 2-2 (1-1)

30 néző, vezette: Török Z. (Turgyán P., Kriston T.)

Görbeháza: Szilágyi K. – Siket Gy., Molnár D., Ilyés Z., Pók D., Nyakas R., Répási Sz. (Kiss S.), Toronyai L., Tóth P. (Kiss K.), Fábián Sz., Hajdu R. Edző: Szolnoki Attila.

Hajdúhadház: Nagy S. – Kiss A., Veres S., Rostás M., Nagy J. (Szabó I.), Dancsi II J., Imre E., Horváth A., Nagy A. (Offra T.), Hortó V., Hadházi D. Edző: Pintér István.

Gól: Hajdu R. (2), illetve Hortó V., Szabó I. Jók: az egész csapat (Hajdu R. a mezőny legjobbja), illetve Nagy S., Rostás M., Dancsi II J. Kiállítva: Nyakas R., illetve Horváth A. Ifi: 1-1.

Szolnoki Attila: – Jó iramú mérkőzésen becsületesen megküzdött egymással a két csapat, s a látottak alapján, illetve a gólok tekintetében is igazságos döntetlen született. Gratulálok játékosaimnak a fantasztikus teljesítményhez! Az ifinek is jár a dicséret az értékes egy pontért!

Pintér István: – A mérkőzés összképét nézve igazságos döntetlen született.