Az ellenfél edzője is gratulált a DEAC-nak

© Fotó: Derencsényi István, archív
Debrecen – A kosárlabda élvonalbeli bajnokságának legutóbbi fordulójában a DEAC az egyik bajnokaspirásnál, a Szolnok csapatánál vizitált.

A mérkőzés elején a szolni center, Tóth Ádám volt főszerepben, de Farkas Attila és Lilov révén tartotta magát a vendég gárda. De 6-5 után egy 9-0-t repesztettek a hazaiak, akik Ford duplája után kerek 10 ponttal vezettek a 6. percben (16-6). Armwood is elkezdte a pontgyártást, az ő vezetésével jött vissza hat pontra a hajdúsági alakulat (28-22). A második negyedben volt, hogy csak 3 ponttal vezetett a Szolnok (36-33), s végül 48-43-as hazai előnyt mutatott az eredményjelző a nagyszünetben.

A fordulás után meglépett a vendéglátó, s a cívisek már nem tudtak lépést tartani a bajnokaspiránssal, 10 perccel a vége előtt kereken 20 pont volt az Olaj előnye (71-51). A hazaiak nem álltak le az utolsó negyedben sem, végül 97-68-ra győzött a Szolnok, s ezzel a sikerrel visszavette első helyét a Körmendtől a bajnoki tabellán.

Dragan Alekszics: Gratulálok a DEAC-nak, az eddigiek alapján ők a bajnokság legnagyobb meglepetései, nagyszerűen játszanak. Gratulálok a csapatomnak az eddig elért eredményekhez!

Berényi Sándor: Az első félidőben még tartottuk magunkat, de a fordulás után kiütköztek a fizikális különbségek. Bár az elején szépen szedtük a lepattanókat, később ebben is fölénk nőttek, ráadásul a szerzett labdáinkat sem tudtuk úgy megbecsülni, ahogy szerettem volna.