Az ötödikért is jár az ötös

Kecskeméten sem tudták
megállítani a nyíregyházi
férfi kosárlabdacsapatot.

A zsinórban aratott négy bajnoki győzelem után sem lett úrrá a nyíregyházi élvonalbeli férfi kosárlabdacsapaton a jóllakottság érzése, így a Marso-Vagép NYKK Kecskeméten is a siker megszerzésének reményében lépett pályára.

Az immár nyíltan a felsőházi tagságra hajtó Ferenczi-legénységet a visszavágás vágya is fűthette, hiszen január 4-én fájó vereséget szenvedett a bujtosi csarnokban mostani házigazdájától. Akkor nem játszhatott Jara Rubin Doyne, az élvonal pontlistáját vezető játékos ezúttal bevethető volt, ami jelentősen javította az esélyeket.

Olyannyira, hogy az első negyedben „Bam” vállalta magára a vendégpontok felét, majd Siska János triplájával először vezetett az NYKK (9–10). A második negyedben előbb visszavette az előnyt a Kecskemét, és amikor már kezdtük hiányolni a nyíregyházi centergólokat, akkor Sitku Ernő és Kenneth Henderson is aktivizálni kezdte magát, a „kicsik” közül pedig Szarvas Gábor szerzett parádés hárompontos kosarat. A kecskeméti triplák nem akadtak be, így 13–0-ás rohanást rendezett a vendégcsapat, amely tizenkét ponttal is vezetett már.

A nagyszünetet öt perccel meghosszabbított az NYKK. Ennyi idő kellett ugyanis a harmadik negyedbeli első vendégtalálathoz, és ezt kihasználva a Kecskemét repesztett egy 11–0-át, és átvette a vezetést. Aztán 57–52 után megint a nyíregyháziak percei következtek, a szenzációs Kenneth Henderson vezetésével 12–0-as rohamot vágtak ki a látogatók. Kilenc pont is volt már az előny (67–76), de mégsem dőlhettünk hátra, mert KestutisMarciulonis a triplák után a büntetőket is jól dobta. 78–78-nál Doyne kipontozódott, de Gennie magára vállalta a meccs eldöntésének szerepét, és újra vezetést szerzett, majd öt másodperccel a vége előtt sikeres büntetőivel pontot tett a csata végére.

Megvan tehát a zsinórban ötödik bajnoki siker. Ezért jeles jár!

Jegyzőkönyv

Kecskemét–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 80–85 (19–20, 15–24, 23–18, 23–23)

Kecskemét, 1000 néző, v.: Pálla, Benczur, Gorka.

Kecskemét: Wittmann 17/9, Ross 14/3, Marculionis 23/9, I. Johnson 13/3, Bencze Z. 6. Csere: Tóth N. 3, Dénes 4, Williams. Edző: Sztojan Ivkovics.

NYKK: Gennie 16/6, Siska 3/3, Doyne 19/3, Sitku 16/6, Wiley 7. Csere: Henderson 18, Lekli, Szarvas 6/6. Edző: Ferenczi Tamás.

Kipontozódott: Szarvas (37. perc), Doyne (39.).

Az eredmény alakulása, 3. perc: 9–7, 6.: 12–15, 9.: 17–20, 14.: 25–22, 18.: 29–40, 24.: 45–44, 27.: 57–52, 29.: 57–59, 31.: 57–64, 34.: 63–66, 37.: 66–76, 38.: 74–76, 39.: 78–82.

Sztojan Ivkovics: – A mai napon senki nem volt velünk… Gratulálok a Nyíregyházának, mi viszont ezzel a vereséggel nagyon megnehezítettük a dolgunkat.

Ferenczi Tamás: – Úgy érzem, hogy igazi csapatjátékkal arattunk nagyon fontos győzelmet. Megyünk tovább a megkezdett úton.