Asztalitenisz-vb – Nagy és Pergel nyolcaddöntős vegyes párosban

Budapest, Düsseldorf – Nagy Krisztián és Pergel Szandra duója bejutott a legjobb 16 közé vegyes párosban a Düsseldorfban zajló asztalitenisz-világbajnokságon. Ecseki Nándor és Madarász Dóra ugyanakkor búcsúzott a versenyszám második fordulójában.

Nagyék egy brazil kettőst győztek le a 32 között, így szerdán már a negyeddöntőbe kerülés lesz számukra a tét az első helyen kiemelt dél-koreai Li Szang Szu és Jang Ha Eun ellen.

Férfi párosban az Ecseki, Szudi Ádám és a Lakatos Tamás, Nagy kettős is kiesett a 64 között: előbbi hiába vezetetett 2-0-ra, majd 3-2-re is belga vetélytársa ellen, utóbbinak pedig esélye sem volt a sportág két klasszisával, a német Timo Boll-lal és a kínai Ma Lunggal szemben.

Az idei világbajnokságon férfi és női egyesben, illetve párosban, továbbá vegyes párosban rendeznek versenyeket.
A döntőkre szombaton, vasárnap és hétfőn kerül sor.

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):

férfi páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):

Martin Allegro, Florent Lambiet (belga)-Ecseki Nándor, Szudi Ádám 4-3 (-7, -9, 7, 8, -7, 5, 9)
Timo Boll, Ma Lung (német, kínai)-Lakatos Tamás, Nagy Krisztián 4-0 (5, 6, 9, 1)

vegyes páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Nagy, Pergel Szandra-Vitor Ishiy, Caroline Kumahara (brazil) 4-0 (6, 8, 1, 5)
Omar Asszar, Dina Mesreg (egyiptomi)-Ecseki, Madarász Dóra 4-0 (8, 10, 12, 9)

korábban:
női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Tetyana Bilenko, Viktorija Pavlovics (ukrán, fehérorosz)-Póta Gerogina, Matilda Ekholm (magyar, svéd) 4-2 (-4, 7, 9, -8, 8, 11)
Madarász, Pergel-Karin Adamkova, Tatiana Kukulkova (cseh, szlovák) 4-2 (10, -8, 12, 2, -5, 2)
vegyes páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Nagy, Pergel-Kane Townsend, Sarah Tan (ausztrál) 4-3 (3, -8, -4, -6, 4, 2, 2)
Ecseki, Madarász-Cristian Pletea, Adina Diaconu (román) 4-0 (7, 7, 8, 6)
férfi egyes:
selejtező, 2. forduló:

14-es csoport:
Lakatos-Tamur Mamia (tunéziai) 4-0 (14, 10, 7, 4)
Lakatos két győzelemmel megnyerte a csoportját.

17-es csoport:
Szudi-Kunal Chodri (amerikai) 4-1 (6, 6, 5, -10, 10)
Szudi két győzelemmel megnyerte a csoportját.

31-es csoport:
Ecseki-Eskil Lindholm (norvég) 4-2 (-10, 4, 5, -9, 5, 7)
Ecseki két győzelemmel megnyerte a csoportját.

36-os csoport:
Nagy-Pattaratorn Passara (thaiföldi) 4-1 (5, -9, 5, 8, 3)
Nagy két győzelemmel megnyerte a csoportját.

a főtáblára jutásért:
Lakatos-Supanut Wisutmaythangkoon (thaiföldi) 4-2 (-6, -8, 10, 9, 8, 5)
Nagy-Vitor Ishiy (brazil) 4-0 (10, 9, 9, 3)
Aljekszandr Hanyin (fehérorosz)-Szudi 4-1 (6, -9, 5, 7, 5)
Gavin Rumgay (skót)-Ecseki 4-2 (7, -9, 5, 12, -7, 8)

– MTI –



0Hozzászólás

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

Még 1000 karakter
További hírek a Sport kategóriából

Sporthírek






hirdetés