Asztalitenisz Eb – Három magyar duó a főtáblán vegyes párosban

Budapest - Pergel Szandra és Szudi Ádám a belga Eline Loyen és Cedric Nuytinck elleni meccsükön a vegyes párosok selejtezőjében az asztalitenisz Európa-bajnokságon a fővárosi Tüskecsarnokban 2016. október 19-én.
Budapest - Pergel Szandra és Szudi Ádám a belga Eline Loyen és Cedric Nuytinck elleni meccsükön a vegyes párosok selejtezőjében az asztalitenisz Európa-bajnokságon a fővárosi Tüskecsarnokban 2016. október 19-én. - © MTI Fotó: Illyés Tibor
Budapest – Három magyar, illetve részben magyar duó szerepelhet a vegyes páros 32-es főtábláján a budapesti asztalitenisz Európa-bajnokságon.

A második, szerdai versenynap reggelén Szudi Ádám és Pergel Szandra kettőse már a második meccsét játszotta a selejtezőben, s ezt is sikerrel vívta meg, míg Nagy Krisztián és a horvát Andrea Pavlovic párosa először lépett asztalhoz, de számukra már az első győzelem a főtáblára jutást jelentette.

A legjobb 32 között alanyi jogon helyet kapott Póta Georgina és a finn-magyar állampolgárságú Oláh Benedek duója, így a hazai szurkolók szerda estétől három kettősnek is szoríthatnak a versenyszám főtáblás küzdelmeiben.

A Tüskecsarnokban zajló, vasárnapig tartó egyéni kontinensviadalon 44 ország 254 játékosa, köztük 12 magyar versenyez.

Eredmények:

selejtező:

vegyes páros, 2. forduló (a főtáblára jutásért):

Nagy Krisztián, Andrea Pavlovic (magyar, horvát)-Darko Jorgic, Alex Galic (szlovén) 3-1 (6, -10, 6, 12)
Szudi Ádám, Pergel Szandra-Cedric Nuytinck, Eline Loyen (belga) 3-1 (-8, 6, 5, 8)

később:

selejtező:

női egyes:

3. csoport:
Nagyváradi Mercédesz-Britt Eerland (holland) 10.30
Nagyváradi-Dorina Srebrnjak (horvát) 12.10

4. csoport:
Pergel Szandra-Ivona Petric (montenegrói) 10.30

9. csoport:
Madarász Dóra-Inta Zdanovska (lett) 11.20

férfi egyes:

3. csoport:
Pattantyús Ádám-Dorjan Tapia (albán) 14.00

5. csoport:
Majoros Bence-Ewout Oostwouder (holland) 14.00

10. csoport:
Szudi Ádám-Lionel Weber (svájci) 14.50

13. csoport:
Lakatos Tamás-David Serdaroglu (osztrák) 14.50

22. csoport:
Kosiba Dániel-Aleksandr Smirnov (észt) 15.40

selejtező:

női páros:

Lovas Petra, Eva Odorova (magyar, szlovák) – Ho Tin-tin, Kelly Sibley (angol) 19.15

férfi páros:

Ecseki Nándor, Majoros-Smirnov, Vallot Vainula (észt) 19.45

vegyes páros, főtábla, 1. forduló (a 16 közé jutásért) 20.45

– MTI –








hirdetés