Aranyosi Péter szövetségi kapitány együttese – amelyben ezúttal Jakab János, Kosiba Dániel és Lakatos Tamás játszott – 3-1-re maradt alul a szerdai versenynapon.
A második osztályban szereplő magyarok az egyiptomiak és az argentinok mögött harmadikok lettek a csoportjukban, így a folytatásban ennek a divíziónak a felsőházában, azaz a 25-36. helyért küzdhetnek. A második vonal két döntőse a következő vb-n az élvonalban szerepelhet.
A magyarok következő ellenfele egyelőre nem ismert.
Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):
férfiak, második osztály, G csoport, 5. (utolsó) forduló:
Egyiptom-Magyarország 3-1
Mohamed el-Bejali – Jakab János 3-2 (-8, 10, 9, -6, 8)
Omar Asszar-Kosiba Dániel 3-1 (8, 11, -7, 8)
El-Szajed Lasin – Lakatos Tamás 2-3 (8, -8, -7, 9, -7)
Asszar-Jakab 3-1 (9, -11, 7, 6)
a csoport többi mérkőzésén:
Argentína-Szlovénia 3-1
Mexikó-Norvégia 3-1
A végeredmény: 1. Egyiptom 10 pont, 2. Argentína 9, 3. Magyarország 8, 4. Szlovénia 7, 5. Mexikó 6, 6. Norvégia 5
A győzelemért 2, a vereségért 1 pont jár.
később:
nők, első osztály, A csoport, 5. (utolsó) forduló:
Magyarország-Románia 9.30
Mindkét nem képviselői négy divízióban küzdenek meg egymással a vasárnapig tartó vb-n, minden osztályban négy hatos csoportban kezdődött a verseny. A csoportgyőztesek minden osztályban egyből a negyeddöntőbe jutnak, a másodikok pedig a harmadikokkal játszanak a negyeddöntőbe kerülésért. Ugyanezt a szisztémát alkalmazzák az alsóági rájátszás során is, azaz a csoportnegyedikek az egyenes kieséses szakasz első körében kiemeltek lesznek, abban csak a csoportötödikek és a -hatodikok játszanak.
– MTI –
A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .