Andy Warhol “szelfi” nyomatáért hétmillió fontot várnak egy londoni árverésen

London – Akár hétmillió fontért (2,4 milliárd forintért) is elkelhet egy június végi londoni árverésen Andy Warhol 1963-ban készült önarcképe, amelyet egy fotó alapján alkotott a művész.

Warhol tulajdonképpen a szelfikultúra úttörője volt már fél évszázaddal ezelőtt. A nyomatot egy fotó felhasználásával készítette, amely egy New York-i áruház fotófülkéjében készült róla.

A The Guardian brit napilap szerint a nyolcvanas évektől egy magángyűjteményben őrzött műre június 28-án a Sotheby’s londoni árverésén lehet licitálni. Az aukciósház szóvivője hangsúlyozta: a művész szelfi-sorozatának első darabja most lett igazán releváns a kortárs kultúrában.

Andy Warhol Self-Portrait (Önarckép) című 1963-64-ből származó alkotását a londoni kortárs művészeti árverésén kínálják eladásra. Az előzetes becslés szerint akár hétmillió fontot is érhet egy gyűjtőnek.

– MTI –

hirdetés