szon-sportoldal

2008.04.28. 08:58

Idegörlő összecsapás Tiszavasváriban

<p>A kézilabda NB II-ben megyei rangadót rendeztek: a mátészalkai összecsapáson a Kölcsey hölgykoszorúja diadalmaskodott, miközben a Tiszavasvári idegörlő mérkőzésen döntetlenre végzett.</p>

Férfiak

Fehérgyarmati VSE-Fevill–Hajdúszoboszló 34–26 (19–15)
Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Berényi, Varga. Fehérgyarmat: Miskolczi – Gacsályi 5, Imre 5, Csapos, Munkácsi 7, Koncz 12/3, Bihari. Csere: Nagy T. (kapus), Kiss N. 4, Tóth 1. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4. Biztos hazai siker. Ifi: 29–30.

Tiszavasvári–Nádudvar 36–36 (14–17)
Tiszavasvári 150 néző, vezette: Csörgő, Vitális. Tiszavasvári: Boczák – Fedor 4, István 8, Róka 3, Rontó 5, Kiss 10/3, Magyar 6. Csere: Bódor (kapus), Csócsics, Ényi, Herbák, Lukács, Markovics, Simon. Edző: Rontó Zsolt. Kiállítások: 0, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/3 ill. 1/1. Közönségszórakoztató, idegborzoló, változatos mérkőzésen az utolsó másodpercekben győzelmi esélyt szalasztott el a hazai csapat. Ifi: 27–35.

Nők

Mátészalkai MTK–Kölcsey DSE 21–23 (14–12)
Mátészalka, 100 néző, v.: Surmann, Zrinszki. Mátészalka: Kun K. – Poór 7, Kosztyú V., Kovács M. 2, Katona A. 1, Jakab I. 8/6, Kiss J. 3. Csere: Soltész (kapus), Vassné, Erdei A. Edző: Kosztyúné Huszák Erika. Kölcsey: Aranyosi – Hruska 4, Tilki 3/3, Máté 7/2, Kelemen, Papp A. 2, Molnár 1. Csere: Szabó V. (kapus), Gaál 2/2, Bakti 1, Móré 3. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 12, ill. 24 perc. Hétméteresek: 9/6, ill. 7/7. Biztos hazai vezetés után fordított a második félidőben a helyzeteit jobban kihasználó Kölcsey. Ifi: 17–34.

Jászberény–Kállósemjén 31–19 (12–10)
Jászberény, 114 néző, v.: Petrovszki A., Petrovszki Sz. Kállósemjén: Herdon E. – Molnár J. 3, Herdon É. 1, Szabó V. 1, Tar 7, Kiss A. 3, Frank 10/6. Csere: Oláhné (kapus), Nagy M., Kosztonyák, Boda B. Edző: Hanuferb Sándor. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 9/5, ill. 7/6. A játék képe alapján nem volt ekkorra különbség a két csapat között. Ifi: 52–8.