A nyári feltöltődés után újra munkába kezdtek a dzsúdósok

A nyári feltöltődés után újra munkába kezdtek a dzsúdósok
© Fotó: Magánarchívum
Debrecen – A rövid nyári pihenőt követő felkészülési időszak végeztével megkezdték a versenyszezont a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola dzsudokái is.

Augusztus utolsó hétvégéjén került megrendezésre a 8 ország 392 versenyzőjét felvonultató 14. Tenkes Kupa Siklóson.

Eredmények:

  • U 11-es korosztály – 36 kg 1. Orosz Botond,
  • U 13-as korosztály – 35 kg 2. Pusztai Botond,
  • Felnőtt korosztály – 81 kg 1. Kányási Roland.

Az Egerben immár 15. alkalommal megrendezett, szlovák versenyzőket is felvonultató Tóth Péter-emlékversenyen népes debreceni különítmény szállt harcba az érmekért.

Eredmények, lányok:

  • Diák C korosztály – 33 kg 1. Oláh Flóra
  • Diák B korosztály – 30 kg 1. Gönczi Mirtill, 2. Gönczi Dorina, – 33 kg 1. Bodnár Emese.
  • Diák A korosztály – 41 kg 2. Leel-Őssy Luca,- 56 kg 2. Völgyi Gréta.
  • Serdülő korosztály – 48 kg 5. Glavosits Villő.

Eredmények, fiúk:

  • Diák C korosztály – 30 kg 2. Süveges Bendegúz, – 36 kg 1. Orosz Botond.
  • Diák B korosztály – 33 kg 3. Németi Erik, – 50 kg 2. Kondé Levente.
  • Diák A korosztály – 35 kg 3. Pusztai Botond, 5. Both Botond, – 38 kg 5. Milánik Tamás, – 60 kg 2. Papp Bálint.
  • Serdülő korosztály -36 kg 3. Pusztai Botond, 5. Nagy Attila, – 45 kg 7. Gréczy Balázs.

Harmadik helyezés az Atom-kupán!

Szeptember utolsó hétvégéjén rendezték Pakson a 34. Atom Kupát. A hagyományosan színvonalas viadal a diák C korosztály számára Magyar Köztársaság Kupa, a diák B és A korosztályok számára országos rangsorverseny is volt egyben. A magyarokon kívül szlovák, ukrán, román és szerb klubcsapatok cselgáncsozói is tatamira léptek.

Eredmények, lányok

  • Diák C korosztály – 33 kg 5. Oláh Flóra
  • Diák B korosztály – 30 kg 2. Gönczi Mirtill, 3. Gönczi Dorina . – 33 kg 1. Bodnár Emese.
  • Diák A korosztály – 56 kg 3. Völgyi Gréta.
  • Ifjúsági korosztály – 57 kg 3. Orosz Blanka, – 63 kg 2. Cservenák Anna, – 70 kg 5. Szilágyi Zsanett.

Eredmények, fiúk:

  • Diák C korosztály – 30 kg 5. Süveges Bendegúz, – 36 kg 1. Orosz Botond.
  • Diák B korosztály – 50 kg 3. Kondé Levente.
  • Diák A korosztály – 35 kg 2. Pusztai Botond, – 41 kg 5. Milánik Tamás, – 60 kg 5. Papp Bálint.

Felkészítő edzők: Nagy István, Raus Tamás, Balogh Csaba

– Balogh Zoltán –








hirdetés