A németeké a bronz

A harmadik helyért vívott találkozón rendkívül élvezetes mérkőzést láthattak a nézők.

Bár előzetesen a sajtóban úgy harangozták be, hogy két csalódott csapat ad egymásnak randevút a dél-afrikai világbajnokság bronzmeccsén, szerencsére a két gárda, Uruguay és Németország válogatottja nem így gondolta: óriási elánnal vetették magukat a küzdelembe a futballisták. A kezdés után hamar kiosztott a játékvezető két sárga lapot, de innentől már a labdarúgásé volt a főszerep, előbb Friedrich még kihagyott egy óriási ziccert, de a következő német lehetőség már gólt hozott. Schweinsteiger bivalyerős lövése jött ki a kapusról, a kipattanót Müller vágta a kapuba a 19. percben.

Még tíz perc sem telt el, máris egyenlő volt az állás, Cavani helyezett a vetődő Butt mellett a hálóba. Az időközben eleredő esőben majdnem újabb gólt szerzett Uruguay, de Suarez pár centivel elvétette a Nationalelf kapuját, így maradt az 1–1 a szünetben.

A fordulás után alaposan belekezdett a dél-amerikai csapat, aminek meg is lett az eredménye. A 48. percben Cavani és Suárez helyzetét is védte a németek kapusa, de Forlán lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult. Egy jobb oldali akciót követően Ríos emelt a tizenhatoson álló támadóhoz, aki kapásból a kapu bal oldalába vágta a labdát.

A németek is hamar válaszoltak a gólra: Boateng adott középre és rosszul kijövő Muslera közreműködésével Jansen az üres kapuba fejelt. És még nem volt vége: egy ide-oda pattogó labdát Khedira fejelt az uruguayi kapuba! Bár Uruguay előtt még adódott lehetőség, a vége maradt 3–2, ezzel a németeké lett a bronzérem. ÉKN

Németország-Uruguay 3-2 (1-1)
Port Elizabeth, 36.254 néző, v.: Benito Archundia (mexikói)
gólszerzők: Müller (19.), Jansen (56.), Khedira (82.), illetve Cavani (28.), Forlán (51)
sárga lap: Aogo (6.), Cacau (7.), Friedrich (90+2.), illetve Perez (61.)
Uruguay: Fernando Muslera – Jorge Fucile, Diego Lugano, Diego Godin, Martin Caceres – Maximiliano Pereira, Diego Perez (Walter Gargano, 77.), Egidio Arevalo – Diego Forlán – Edinson Cavani (Sebastián Abreu, 88.), Luis Suarez

Németország: Hans-Jörg Butt – Jerome Boateng, Per Mertesacker, Arne Friedrich, Dennis Aogo – Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger – ThomasMüller, Mesut Özil (Serdar Tasci, 91.), Marcell Jansen (Toni Kroos, 81.) – Cacau (Stefan Kiessling, 73.)