A nagyhegyesi mester szerint kapusátok sújtja a csapatot

© Illusztráció: HBN-archív
Hajdú-Bihar – ​A jó erőkből álló Sárrétudvari és Hajdúszoboszló csapatai találkoztak egymással a megye I. nyolcadik fordulójában szombaton: a felek nem bírtak egymással, így végül 1–1-es döntetlent értek el.

A Monostorpályi és a Hajdúböszörmény meccsén szintén nem avattak győztest, míg a Berettyóújfalu és a Hajdúsámson magabiztosan gyűjtötte be a három-három pontot.

Berettyóújfalu-Püspökladány 4-1 (1-0)

100 néző, vezette: Gulyás L. (Csizmadia M., Lajtos M.)

Berettyóújfalu: Virányi G. – Sándor Sz., Jancsó A., Harmati T., Nedeczky Á. (Szitkó R.), Szabó G. (Kapusi B.), Nagy R., Ékes G., Kardos I., Magyar Sz. (Kiss K.), Nagy Z. Edző: Szitkó Róbert.

Püspökladány: Katona N. – Mogyorósi I., Pálmai Cs. (Szász L.), Baranyai L., Szabó B., Petrovics G., Ferenczi L., Nagy B., Hajdu M., Horváth I., Mogyorósi J. (Sass F.). Edző: Dan László.

Gól: Szabó G., Nagy R., Sándor Sz., Jancsó A., illetve Hajdu M. Jók: Szabó G., Sándor Sz., illetve az egész csapat. Kiállítva: Baranyai L. Ifi: 4-2.

Szitkó Róbert: – A mai mérkőzésen nem játszottunk jól, nagyon sok hibát vétettünk támadásvezetéseink során – ennek is köszönhető, hogy csak a második félidőben dőlt el a találkozó. Tudunk mi ennél sokkal jobban is, de annak örülök, hogy ilyen focival is megérdemelten nyertünk.

Dan László: – Mióta a Püspökladány edzője vagyok, az eredmény ellenére most játszottunk a legjobban. Nagyobb tudású csapat ellen mérkőztünk, az első gólig masszív védekezésünk jól tartotta magát. Utána feloldódtunk, s egyenlíteni is tudtunk. Ezt követően ellenfelünk újra betalált, s lendületbe jött, ismét gólt rúgtak, majd a lefújás előtt negyedjére is bevették kapunkat.

Sárrétudvari-Hajdúszoboszló 1-1 (0-0)

150 néző, vezette: Erdélyi T. (Kriston T., Hajdú I.)

Sárrétudvari: Kiss B. – Balogh R. (Kiss T.), Kovács P., Erős L., Füleki B., Hutóczki A., Varga L., Hajzer L., Fegyverneki M., Kiss Cs., István B. (Vass A.). Edző: Bodó Lajos.

Hajdúszoboszló: Bíró T. – Kereki M. (Kálmán Z.), László R., Éles Z., Szabó G. (Galgóczi P.), Papp Z. (Kiss Z.), Tóth Z., Nagy K., Kunkli B. (Fekete S.), Butor Cs. (Halász A.), Kis D. (Márton D.). Edző: László Richárd.

Gól: Fegyverneki M., illetve Galgóczi P. Jók: Kiss Cs., Kovács P., Hajzer L., Varga L., illetve Nagy K., Tóth Z. Kiállítva: Éles Z. Ifi: 2-1.

Bodó Lajos: – Küzdelmes mérkőzésen számos gólhelyzetet elhibáztunk, ennek a végeredménye a döntetlen.

László Richárd: – Egyéni hibáinkból sikerült felhozni az ellenfelünket. Ez már sorozatban a negyedik meccsünk, hogy emberhátrányban kell játszanunk, küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk, de az ilyen rangadókat győztesen kellene befejeznünk.

Hajdúsámson-Nagyhegyes 4-2 (0-1)

150 néző, vezette: Tatár I. (Forgács K., Mészáros Cs.)

Hajdúsámson: Szalánczi Z. – Mertin L., Halász Z., Gráma I., Papp M., Bartha Z., Iván R. (Kiss P.), Molnár Á., Béke F. (Dorogi Gy.), Mertin D., Hamar G. (Csurka Sz.). Edző: Szegedi Szabolcs.

Nagyhegyes: Vámosi M. – Magyar A., Kasuba M., Bodnár I., Illés D., Mizsák R. (Bernáth L.), Szűrös B. (Simicskó Gy.), Kovács I. (Bácsi Á.), Forgács G., Varga D., Bagi T. Edző: Posta Sándor.

Gól: Halász Z., Bartha Z., Hamar G. (2), illetve Kovács I., Kasuba M. Jók: mindenki, illetve Forgács G. (a mezőny legjobbja), Kasuba M., Magyar A. Ifi: 4-1.

Szegedi Szabolcs: – Ezen a szép őszi délutánon sikerült egy masszív csapatot legyőznünk, s végre elmondható, hogy megérdemelten nyertünk. Sok hiányzó miatti nehéz helyzetünk ellenére küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgáztunk.

Posta Sándor: – Kiegyenlített mezőnyjáték folyt, ellenfelünk jobban kihasználta helyzeteit nálunk. Kapusátok sújt minket, ezúttal is két olyan egyéni hibából kaptunk gólt, amely eldöntötte a meccset.

Monostorpályi-Hajdúböszörmény 2-2 (1-1)

150 néző, vezette: Nagy T. (Nagy L., Pósa Zs.)

Monostorpályi: Szabó A. – Takács G., Bodnár I., Kun Á., Nyilas Sz., Kőnig A. (Rózsa N.), Apagyi R. (Sallai J.), Gyügyei Z., Kóródi D., Jávorszky J. (Bodnár L.), Pataki E. (Tapoti J.). Edző: Selyem Nándor.

Hajdúböszörmény: Fórizs L. – Kerek B., Fülöp A., Simonka R., Lovas M., Szathmári Zs., Szabó M., Jeremiás G., Molnár T., Nagy M., Tóth L. Edző: Kiss Antal.

Gól: Jávorszky J., Bodnár I., illetve Tóth L., Nagy M. Jók: az egész csapat, illetve Kiállítva: Kerek B., Simonka R. Ifi: 0-8.

Selyem Nándor: – Színvonalas mérkőzésen az első félidőben eldönthettük volna a találkozót, de összességében igazságos döntetlen született.

Kiss Antal: – Nem értük el.