2015.02.25. 07:15

A lokisták nem tudtak csodát tenni Győrben

Győr, Debrecen - A női Magyar Kupa negyeddöntőjében Győri Audi ETO KC–DVSC-TVP-Aquaticum összecsapást rendeztek kedden a Rába-parti városban – a továbbjutás sorsa egy meccsen dőlt el.

Győr, Debrecen - A női Magyar Kupa negyeddöntőjében Győri Audi ETO KC–DVSC-TVP-Aquaticum összecsapást rendeztek kedden a Rába-parti városban – a továbbjutás sorsa egy meccsen dőlt el. A találkozó toronymagas favoritja, a hazai egylet már a mérkőzés elején eldöntötte a párharc sorsát, hiszen a debreceniek a 9. percben szerezték az első találatukat Kelemen Éva révén, s ekkor a Győr már hat gólnál járt. A szünetben 14–7-re vezetett a Győr.

A második játékrészben potyogtak a gólok, való igaz, a cívisek is jobban koncentráltak a vendégek kapujánál, ám a zöld-fehérek rendre bevették a hajdúságiak kapuját. A meccset végül 36–21-re a Győr nyerte, s magabiztosan jutott a legjobb négy közé a Magyar Kupában.

Győri Audi ETO KC–DVSC-TVP-AQUATICUM 36–21 (14–7)

Győr, vezette: Andorka, Bán.

GYŐR: Herr, Grimsbö, Csapó (kapusok) – Knedlikova 4, Löke 3, Tamires 1, Szeny 6, Müller 4, Korsós 7, Kovacsics, Aguilar 3, Planéta 2, Szepesi, Milanovic-Litre 1, Hornyák 2, Bódi 3. Edző: Ambros Martin.

DVSC: Horváth-Pásztor, Lajtos, Makai (kapusok) – Kelemen 4, Karnik Sz. 4, Vörös B. 3, Bárány 3, Siska 2, Bohus-Karnik 2, Varsányi 1, Sopronyi 1, Gorilszka 1, Szilágyi Á. Slakta, Marincsák, Kudor. Edző: Varga József

Az eredmény alakulása: 9. p.: 6–1. 17. p.: 8–4. 24. p.: 13–5. 45. p.: 25–10. 54. p.: 29–15. 58. p.: 34–18.

Kiállítások: 4, ill 4 perc

Hétméteresek: 8/5, ill. 4/3