A Loki jól „megszórta” Budaörs kézilabda csapatát

Debrecen – A K&H női kézilabda liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában a DVSC-TVP a sereghajtó Budaörs otthonában lépett pályára pénteken este. A vendéglátók a vártnál sokkal jobban tartották magukat, az első félidőben végig partiban voltak a cívisekkel: a játékrész hajrájában még a Budaörs vezetett 14–13-ra, ám a Loki jól hajrázott, Karnik Szabina, Siska Pálma és Varsányi Nóra góljával 14–16 az állás a szünetben.

A második 30 perc már úgy alakult, ahogy a Loki-drukkerek várták, jól védekeztek és eredményesen támadtak a kedvencek. A piros-fehérek mindössze 9 gólt engedélyeztek a hazaiaknak a második félidőben, viszont 19-et lőttek, kialakítva a 35–23-as debreceni diadalt. A hajdúságiaknál Kudor 6, Varsányi, Garbuz és Klikovac 5-5 gólig jutott, míg az ellenfélnél Földes Kata 13-szor volt eredményes.

A DVSC az alapszakasz utolsó fordulójában az exdebreceni edzőt, Varga Józsefet foglalkoztató Mosonmagyaróvárt látja vendégül március 30-án, szerdán 18 órától a Hódos Imre sportcsarnokban.

Mestermérleg:

Mihály Attila: – Nagyon jó első félidőt játszottunk, de a másodikban kezdtünk fáradni és kijött a tudásbeli különbség. Ekkor már mindenki megkapta a játéklehetőséget, hogy szokja a hangulatot. Az első félidő élmény volt számunkra.

Tone Tiselj: – Nagyon meglepődtem az ellenfelünk kiváló játékán, a Budaörs edzője jó munkát végez, ez meglátszott, hiszen egy jó, de nehéz meccset játszottunk. Fizikailag jobban bírtuk, ezért az volt a kulcs, amikor a második félidőben ezt ki tudtuk használni. Földes Kata extra teljesítményt nyújtott.

BUDAÖRS–DVSC-TVP 23–35 (14–16)

Budaörs, 400 néző. V: Babicz, Haskó

BUDAÖRS: Andrási – FÖLDES K. 13 (6), Karalyos 2, Zsigmond, , Szabadfi, Ivanics, KISKARTALI 2. Csere: Györkös (kapus), Hatala, Bárdi 3, Földes V. 1, Kamuti, Szabó A. 1, Szamoránsky A., Németh N., Kovács Alexandra 1. Edző: Mihály Attila

DVSC: Lajtos- VARSÁNYI 5, Sirián 1, Karnik Sz. 2, Garbuz 5 (3), KUDOR 6, Kelemen 1. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), DESZPOTOVICS 4, B. KLIKOVAC 5, Siska 3, Szilágyi Á. 2, Slakta 1. Edző: Tone Tiselj

Az eredmény alakulása: 4. p.: 0–2. 10. p.: 6–5. 17. p.: 9–10. 25. p.: 14–11. 38. p.: 16–22. 44. p.: 18–25. 54. p.: 21–31.

Hétméteresek: 7/6, ill. 6/3.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc