A lelki navigációtól a gyógyító lovakon át az Intim Torna Illegálig

Akt.:
Április 8-án, pénteken este 9-től lép színpadra az Intim Torna Illegál a Roncsbárban
Április 8-án, pénteken este 9-től lép színpadra az Intim Torna Illegál a Roncsbárban - © Fotó: Molnár Péter
Debrecen – Nálunk megtekintheti, milyen programokkal várja Önt a cívisváros!

április 7., csütörtök

  • 14.00 óra, DE Zeneművészeti Kar, Liszt terem: Gulyás György születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezés, koszorúzás, hangversenyek
  • 16.00 óra, Benedek Elek Könyvtár: “Rákóczi alakja a szépirodalom tükrében” – Emlékezés II. Rákóczi Ferenc
    születésének 340. évfordulójára – Tóth Pál előadása
  • 16.00 óra, DE Gazdaságtudományi Kar, TVK 104-es előadó: A magyar gazdaság versenyképességének aktuális tényezőiről – Chikán Attila előadása
  • 17.00 óra, Méliusz Központi Könyvtára – Földszinti előadóterem: Lelki navigáció : Úton az egészséges érzelemvilág felé: „”Kifényezve” – A képmutatástól a hitelességig
  • 18.00 óra, Nagyerdei Víztorony: Filmklub: Új esély
  • 19.00 óra, Víg Kamaraszínház: Camille (Lendvay Márton bérlet)
  • 19.30 óra, Kölcsey Központ: Géniuszok magyar módra

április 8., péntek

  • 10.00 óra, Kismacsi Közösségi Ház: A Város napja – mesterségek bemutatása
  • 14.00 óra, Újkerti Könyvtár: Regélő Régiók: Vers-, mese-, és prózamondó verseny látássérülteknek a Költészet Napja alkalmából
  • 14.00 óra, DAB Székház, Humán Fejlesztő Központ, Debreceni Egyetemi Színház: Roma nap
  • 15.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, Előtéri Galéria: „Időcseppek” – Székely Géza grafikusművész kiállítása (május 10-ig)
  • 18.00 óra, Szent Anna-székesegyház: A szomjazóknak italt adni; a tudatlanokat tanítani – Tokodi László OP előadása
  • 19.00 óra, Belvárosi Közösségi Ház, Klubterem: Délibáb klub
  • 19.00 óra, Víg Kamaraszínház: Camille (Mensáros László bérlet)
  • 21.00 óra, Roncsbár: Intim Torna Illegál

április 9., szombat

  • 8.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, 204-es terem: Géniusz kupa – gyermek sakkverseny
  • 9.00 óra, Belvárosi Közösségi Ház, Pódiumterem: Éneklő ifjúság – kórusok városi minősítő hangversenye
  • 9.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Megyei foltvarró műhely
  • 10.00 óra, Nagymacsi Közösségi Ház: Régi mesterségeink – a szövés, horgolás technikáinak megismerése
  • 13.00 óra, Nagymacsi Közösségi Ház: Nagymacsi nosztalgia teadélután az 50-es, 60-as, 70-es évek zenéivel
  • 14.00 óra, Modem: Japán szakkör felnőtteknek
  • 15.00 óra, Ondódi Közösségi Ház: „A mi iskolánk”– az ondódi iskolák története – kiállítás (május 10-ig)
  • 18.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Ozirisz Hastánc Stúdió gálaműsora
  • 20.00 óra, Roncsbár: Apey and the Pea (vendég: Uzipov / AWS / Godknows)

április 10., vasárnap

  • 10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Tessék engem megmenteni! (X)
  • 10.00 óra, Déri Múzeum: Családi nap
  • 15.00 óra, Konzervatórium Galéria: “Debrecen szellemisége zenében, képekben, kerámiában” kiállítás (május 13-ig)

április 11., hétfő

  • Libakerti Könyvtár: Irodalmi kávéház: József Attila költészete (április 15-ig)
  • Tócóskerti Iskolai és Gyermekkönyvtár: Hozz egy verset! Egész napos versfelolvasás
  • 10.00 óra, Méliusz Központi Könyvtára – Zenei Könyvtár és Művészeti Gyűjtemény: “Én is írom énekem…” József Attilára emlékezünk megzenésített verseivel
  • 10.00 óra, Újkerti Közösségi Ház: „Debrecen színei – A város, ahol élek” – aszfaltrajzverseny óvodásoknak
  • 10.00 óra, Újkerti Könyvtár: Ákom-Bákom: Versszőnyeg könyvtárlátogatóknak (április 16-ig)
  • 10.00 óra, Méliusz Központi Könyvtára: Bábeliáda – Interaktív fordítói csoportjáték középiskolásoknak
  • 10.00 óra, Újkerti Könyvtár: Gyerekcipőben: Ovis olvasóink rajzkiállítása (április 30-ig)
  • 14.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: „A város napja” – képzőművészeti pályázat gyermekeknek, fiataloknak
  • 14.00 óra, Belvárosi Közösségi Ház, Pódiumterem: Férfinap
  • 15.00 óra, Nagymacsi Közösségi Ház: Nagymacsi helytörténeti kiállítás és rajzkiállítás (április 29-ig)
  • 17.00 óra, Nagytemplom: Posztolj verset az utcára
  • 17.00 óra, Újkerti Könyvtár – Kismamaklub: A korai anya-gyermek kapcsolat – Mudri Sándorné óvodai pedagógus előadása. Kismamatorna!
  • 19.00 óra, Csokonai Színház: Rómeó és Júlia (Szabó Magda bérlet)
  • 19.30 óra, Kölcsey Központ, Nagyterem: A Kodály Filharmónia Debrecen ünnepi hangversenye Gulyás György születésének centenáriuma alkalmából

április 12., kedd

  • 10.00 óra, Méliusz Központi Könyvtára – Idegennyelvi Gyűjtemény: Debreceni fordított irodalom (április 13-ig)
  • 10.00 óra, Újkerti Könyvtár: Eszterlánc: Daloló verssorok
  • 10.00 óra, Méliusz Központi Könyvtára – Idegennyelvi Gyűjtemény: Hello, Debrecen! – A Város Napja
  • 10.00 óra, Homokkerti Közösségi Ház: Költészet napja – interaktív zenés műsor óvodásoknak
  • 10.00 óra, Józsai Könyvtár: Versözön – Költészet napi verses megemlékezés
  • 11.00 óra, Kölcsey Központ, Nagyterem: Guggolva ringadoz – A Sebő-együttes költészet napi koncertje kisiskolásoknak
  • 15.00 óra, Újkerti Könyvtár: Haiku a magyar- és világirodalomban. Egyéni versírás a helyszínen. Közös renga írás.
  • 16.00 óra, Benedek Elek Könyvtár: A Lúdas Matyi rajzpályázat díjátadója. Egy életút: a költészet, a színház, s nem csak az… – beszélgetés és előadóest
  • 17.00 óra, Belvárosi Közösségi Ház, Klubterem: A Ptolemaiosz-kor művészete és kultúrája – Dr. Gesztelyi Tamás előadása
  • 17.00 óra, Méliusz Központi Könyvtára – Földszinti előadóterem: Én országom, Moldova – Hétköznapok és ünnepek. Csángó est
  • 17.00 óra, Belvárosi Galéria: Kassai Imre festőművész jubileumi kiállítása (május 13-ig)
  • 18.00 óra, Kölcsey Központ: Egymás vendégei vagyunk – Takács Zsuzsa Kossuth-díjas költő estje

április 13., szerda

  • 9.00 óra, Libakerti Könyvtár: Szavalóverseny óvodásoknak
  • 9.00 óra, Józsai Könyvtár: Versek a neten – számítógép-használati foglalkozás nyugdíjasoknak
  • 10.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, 105-ös és 106-os terem: Boldogság program óvodásoknak
  • 14.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Népi táplálkozás – előadás
  • 16.00 óra, Delta mozi: Mentál Filmklub szakközépiskolásoknak: Holt költők társasága
  • 16.30 óra, DAB Székház: Balázs József előadó Életszagú büdöskék című előadó estje
  • 17.00 óra, Benedek Elek Könyvtár: A magyar nyelv szépségei – Bodnár Lászlóné előadása
  • 17.00 óra, Újkerti Könyvtár: Gyógyító lovak – Pszichológiai lovasterápia – Kövesi Eszter pszichológus-
    lovasterapeuta előadása
  • 17.00 óra, Méliusz Központi Könyvtára – Földszinti előadóterem: Irodalmi Kávéház
  • 18.00 óra, Csokonai Színház: Rómeó és Júlia (Ady Endre összevont bérlet)
  • 19.00 óra, Kölcsey Központ, Nagyterem: Rájátszás 2.








hirdetés