2014.08.05. 19:11

DEAC: újabb győzelem az Európa-bajnokságon

Debrecen, Rotterdam - Az első helyen jutott tovább csoportjából a DEAC kosárlabda-együttese a rotterdami egyetemi és főiskolás Európa–bajnokságon.

Amint arról korábban beszámoltunk, a debreceniek remekül rajtoltak, hiszen a címvédő Split gárdáját győzték le a nyitányon. A folytatás is sikeres volt, ugyanis a portugál Minho University ellen is sikeresek voltak a hajdúságiak.

Ezen a mérkőzésén nem játszott olyan jól a magyar gárda, mint a horvátok ellen, de az első két negyedben így sem volt baj az eredményességgel – a szünetben 39:25–re vezetett a cívis. Ezután következett egy 10 perces „rémálom”, ezt a játékrészt ugyanis simán megnyerték a portugálok. A kis szünetben sikerült „felébresztenie” a debreceni fiúkat Nagy Ágostonnak és az utolsó negyedben ismét a magyarok voltak a jobbak, s végül, ha nem is könnyen, de négy pont különbséggel megnyerték a találkozót. A magyar bajnok debreceni csapat szerdán a török egyetemi bajnokság győztesével játszik.