A Debreceni Szeniorok nyerték a csapatversenyt

© Fotó: Magánarchívum
Debrecen – A háromnapos kecskeméti II. Duna Kupa nemzetközi szenior úszóversenyen – amely egyben fedett pályás országos bajnokság is volt – a helyezési számok alapján a Debreceni Szenior Úszó Klub 25 fős csapata nyerte meg a hazai egyesületek közötti csapatversenyt. A százalékos eredményekből és a rajtok számából képzett pontszám is az ö győzelmüket hozta.

A 80 esztendős Szántó Endre, aki 25 m-es medencében, „rövid pályán” idén mát három alapcsúcsot úszott, most 50 m-es medencében teljesítette a 200 m-es pillangóúszást korcsoportjában a hazai sporttörténelemben először, ezzel alapcsúcsot állított fel.

Krasznai Róbert (76 évesen) 400 m vegyesen – amely számban 2012-ben Riccioneban világbajnoki bronzérmet szerzett – szintén országos csúcsot úszott. Mindketten egyben öt – öt egyéni bajnoki címet értek el Kecskeméten.

Nagy Erzsébet Éva (30) két versenyszámban indult – és három új országos csúcsot ért el, mivel a 100 m-es mellúszásban az 50 m-es részideje is jobb volt az előző rekordnál!

Számhalmozók voltak legalább nyolc egyéni rajtjukkal, dobogós- és pontszerző helyezésekkel, amelyek közül csak az aranyérmek számát jelölöm: Lengyel Stella (három arany), Bankó Dávid (két arany), Batta Gyula (egy arany), Cseri Piroska, Darnay Erika, Rentka László, Sárkány Ákos, Bihari Árpád.

Kétszer győzött Kocsis Szabolcs, egy bajnokságot nyert Bitskey István, Horányi Antal, Bujna Lilla, Erdélyi Zoltán és Korányi Csenge.

További dobogósok és pontszerzők: Éder Zsolt, Forintos Attila, Tóth Szilveszter, Szaszkó János, Kiss Dániel, Miklós Attila, Nemes Dániel és Salamon Tibor.