A DEAC itthon fogta meg a listavezetőt, a HTE Szekszárdon nyert

© Fotó: Molnár Péter, archív
Debrecen, Hajdúböszörmény – A Böszörménytől elszenvedett vereség után a DEAC is pontot csent a Tolnától.

A Szekszárd otthonában vendégszerepelt a Hajdúböszörményi TE a női futsal NB I. 14. fordulójában. Már a második percben vezetést szerzett a HTE, Pádár Anita talált be. Rövidesen egyenlített a hazai egylet, félidőben 1–1 volt az állás. A szünet után Tell Zsófia újra előnybe lőtte az övéit, meglepetésre azonban ismét egalizált a Szekszárd. A hajrában „helyre állt a rend”, Pádár második találatával 2–3-ra módosult az eredmény, majd Sándor Zita biztosította be a győzelmet, 4–2-re nyert Simonyi András alakulata, mely immár csupán jobb gólaránya miatt áll a tabella második helyén.

Az éllovas Tolna látogatott a Debreceni Egyetemi Sportarénába múlt hétvégén: kitettek magukért Sólyom Attila tanítványai, hiszen 4–4-es döntetlent értek el a jóval esélyesebb rivális ellen. Kota Gabriella rögtön az első percben bevette Vincze Anikó kapuját, de gyorsan érkezett a válasz is. A szünet előtti minutumban Erdős Edina talált be, 2–1-re vezetett a debreceni egylet félidőben.

A második játékrészben Erdős mesterhármasig jutott, míg a másik oldalon Megyes, Varga és Buchmüller szerzett gólt, 4–4 lett a vége. Ezzel az ikszel a DEAC nagy tettet hajtott végre, hiszen eddig senkivel sem játszott döntetlent a Tolna, melyet csak a HTE tudott legyőzni a 13. körben.

Szekszárdi UFC–Hajdúböszörményi TE 2–4 (1–1)

Szekszárd Városi Sport- és Szabadidőközpont, vezette: Szabó P.

Szekszárd: Hargas A. – Horváth K., Ganczer H., Csigi E., Schlotthauer R. Csere: Mausz R., Gősi N., Klézli Sz., Bogárdi M. Technikai vezető: Micskó Márk, Marosi Attiláné

HTE: Torma L. – Tóth B., Tell Zs., Nagy Á., Pádár A. Csere: Horváth E., Sándor Z., Molnár J., Benkő M., Sebestyén Gy., Herczeg A. Vezetőedző: Simonyi András

Gól: Horváth K. (6., 28.), illetve Pádár A. (2., 30.), Tell Zs. (25.), Sándor Z. (34.)

Sárga lap: Bogárdi M. (12.), Ganczer H. (23.)

DEAC–Brand Mission Tolna-Mözs 4–4 (2–1)

Debreceni Egyetemi Sportaréna, vezette: Szűcs L.

DEAC: Kósa V. – Radics Á., Kota G., Bokor A., Urai B. Csere: Erdős E., Balla A., Horváth R., Veres E., Kertész R. Edző: Sólyom Attila

Tolna: Vincze A. – Hodován E., Folk Zs., Varga A., Buchmüller P. Csere: Ősz Cs., Megyes Á., Fábián R., Ferenczi A., Bozsik N., Maláti D., Orbán R. Edző: Frank Tamás

Gól: Kota G. (1.), Erdős E. (19., 29., 38.), illetve Hodován E. (4.), Megyes Á. (30.), Varga A. (36.), Buchmüller P. (37.)

Sárga lap: Bokor A. (24.)