A 41. Magyar Filmszemle díjai

A 41. Magyar Filmszemle díjai
Fődíjas a Bibliothéque Pascal, a legjobb rendező megosztva Dyga Zsombor és Pejó Róbert. Közönségdíjas a Köntörfalak, a legjobb elsőfilm a Team Building.

Árvai Jolán-díj:

Hermann Krisztina, a Magyar Filmművészek Szövetségének ügyvezető titkára

Életműdíjak:

Nagy Anna színésznő, Pásztor József gyártásvezető, Révész Gitta produkciós osztályvezető (Magyar Filmlaboratórium), Djoko Rosić színész, Szoboszlay Péter grafikus, rajzfilmrendező, Zsombolyai János operatőr-rendező

Magyar Mozgókép Mestere díj:

Rózsa János filmrendező, forgatókönyvíró, vágó, producer

Grunwalsky Ferenc rendező-operatőr

Nyakkendő-díj (Színház és Filmművészeti Egyetem Film- és Televízió szakos hallgatóinak díja):

Török Gábor, a SZFE tanára

Filmplakát-díj:

Szakmai díj: Apaföld c. plakát /tervező: Gál Krisztián, a Leon Design kreatív

igazgatója/

Közönségdíj: Utolsó idők /tervező: Kenczler Márton art director

Az Országos Diákzsűri Zöld Holló-díja:

Hajdu Szabolcs: Bibliothéque Pascal

Film.hu díj /internetes közönségszavazás/:

Dyga Zsombor: Köntörfalak

TV filmes kategória

Különdíj /T-Home felajánlása/:

Szalay Kriszta: És a nyolcadik napon

Zsurzs Éva-díj /FILMJUS felajánlása/:

Mundruczó  Kornél: A Nibelung-lakópark

A legjobb tv-film fődíja /T-Home felajánlása/:

Mátyássy Áron: Átok

Tudományos-ismeretterjesztő  filmes kategória

Legjobb operatőr /Filmlaboratórium felajánlása/:

Tóth Zsolt Marcell: Bence + a többi jómadár

Kollányi Ágoston rendezői díj /FILMJUS díja/:

Pálfi Szabolcs: Ketten egy fészekben

Legjobb tudományos-ismeretterjesztő  film:

Sári Zsuzsa: Egy világfi Szegeden - Szentgyörgyi Albert szegedi éveiről

Dokumentumfilmes kategória

Elismerő  oklevél:

Szederkényi Júlia: Barlang

Kategória – különdíj  (megosztva):

Nagy István: Sorsod Borsod

Kiss Anna: Házi paradicsom

Schiffer Pál rendezői díj:

Gulyás Gyula: Idézés

Az MMK és a Duna TV közös díja, a Duna-díj (megosztva):

Szőczi Árpád: Drakula árnyéka - a romániai forradalom kitörésének valódi története

Zámborszki Ákos: Utolsó előadás

Dokumentum kategória fődíja, az Ember Judit-díj (megosztva):

Csáki László: Bádogváros

Almási Tamás: Puskás Hungary

Kisjátékfilmes kategória

A zsűri elismerő  oklevele:

Nagy Dénes: Riport

Császi Ádám: Ünnep

Breier Ádám: Cathrine magánélete

Rendező-operatőri díj /Filmlabor felajánlása/:

Nemes Jeles László, Várkonyi Tímea (rendező) és Erdély Mátyás (operatőr):

Az úr elköszön

Legjobb kísérleti film:

Magyarósi Éva: Léna

Legjobb kisjátékfilm:

Szimler Bálint: Itt vagyok

Art Mozi Egyesület díja:

Almási Tamás: Puskás Hungary

Mozisok Országos Szövetségének díja, a Petróczy Sándor-díj: /2009 legnézettebb mozifilmje/

Herendi Gábor: Valami Amerika 2.

Nagyjátékfilmes kategória

Arany Mikrofon-díj /felajánlja: Basys Magyarország Kft./:

Kőporossy János A vágyakozás napjai c. filmért

Arany Olló-díj /Film- és Videovágók Egyesülete – HSE felajánlása/:

Czakó  Judit a Köntörfalak c. film vágásáért

Legjobb látvány, díszlettervezés díja:

Banovich Tamás a Kolorádó Kid c. filmért

Legjobb eredeti filmzene:

Kardos Dániel, Balogh Rudolf a Vespa c. filmért

Legjobb forgatókönyv:

Pacskovszky József A vágyakozás napjai c. film forgatókönyvéért

Legjobb férfi alakítás:

Elek Ferenc a Köntörfalak c. filmben nyújtott alakításáért

Legjobb női alakítás:

Kerekes Éva Vica a Ki/Be Tawaret c. filmben nyújtott alakításáért

Színészi különdíj:

Tóth Sándor a Vespa c. filmben nyújtott alakításáért

Simó  Sándor elsőfilmes díj /felajánlja a Fővárosi Önkormányzat/:

Almási Réka: Team Building

Produceri díj /felajánlja: Kodak laborszolgáltatás, Oxi-Med produkciós szolgáltatás/:

Pusztai Ferenc, a Team Building és a Czukor Show c. film producere

Gene Moskowitz-díj:

Hajdu Szabolcs: Bibliothéque Pascal

Operatőri díj /felajánló: Magyar Filmlaboratórium/:

Nagy András a Bibliothéque Pascal c. film fényképezéséért

Rendezői díj /felajánló: ERSTE Bank/: (megosztva)

Dyga Zsombor: Köntörfalak c. filmért

Pejó Róbert: Látogatás c. filmért

Moziverzum-díj /felajánló: MTM-SBS Zrt./ TV2/:

Vágvölgyi B. András: Kolorádó Kid

Arany Orsó-díj /felajánlja: MMK és Stern Film/:

Bibliothéque Pascal

Rendező: Hajdu Szabolcs

Forgatókönyv: Hajdu Szabolcs

    Dramaturg: Orsós László  Jakab

    Operatőr: Nagy András

    Zene: Bumt Friedmann, Atom, Flanger

    Vágó: Politzer Péter

    Hangmérnök: Balázs Gábor

    Látvány: Esztán Mónika, Mátyássy Péter

    Jelmez: Berzsenyi Krisztina

Producerek: Angelusz Iván, Kovács Gábor, András Hámori

Forrás: magyarfilmszemle.hu